2002-ben indult útjára a Mindentudás Egyeteme című tudományos ismeretterjesztő előadássorozat. A magyar tudomány legjobb képviselői tartanak heti rendszerességgel előadásokat a legkülönbözőbb tudásterületek közérdekű kérdéseiről és vitatják meg ezeket a hallgatósággal. A program a legkorszerűbb tudást a legkorszerűbb információs és kommunikációs technológiák alkalmazásával kötötte össze.
A program weboldalán megtekinthető minden előadás mikrosite-ja (a webre szerkesztett szöveg, az illusztrációk és kiegészítő anyagok, a helyszínen készült teljes videofelvétel). Valamennyi előadót önálló oldalon mutatnak be, tudományos pályafutásától publikációin át akár a személyes vonatkozásokig. Az előadás helyszínén összegyűjtik az élőben fel nem tett kérdéseket, amelyek szintén felkerülnek a honlapra. Az olvasónak módja van arra, hogy a fórumban hozzászóljon az egyes témákkal kapcsolatban nyitott és szakmailag moderált topicokhoz, melyeket az előadók is figyelemmel kísérnek. Az elhangzott előadások teljes anyaga egy gyűjtőoldalról bármikor elérhető. A honlap emellett friss tudósításokat, tudományos híreket, könyv-, program- és műsorajánlókat is kínál.
Az olvasók játszhatnak is: minden előadás után tesztelhetik tudásukat és egy-egy szemeszter végén "bizonyítványt" kaphatnak. A tesztek folyamatosan, utólag is kitölthetők és a bizonyítványokat a később bekapcsolódók is megszerezhetik.